21 лютого — Міжнародний день рідної мови.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Події останнього року стали поштовхом для переосмислення ролі рідної мови в житті кожного українця. Вона стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови, в ХГ №19 було проведено тематичні уроки та години спілкування.

Головною метою заходів було розширення знання учнів про рідну мову, формування розуміння того, що мова – скарб народу, розвиток комунікативних компетентностей учнів, виховання почуттів національної гідності, любові і поваги до рідної мови.

Вітаємо вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови.

Щастя вам, добра, нових здобутків в ім’я України!

Кiлькiсть переглядiв: 15

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.