РОБОТА З СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Робота з соціального захисту учнів у ХГ №19 побудована відповідно з Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Сімейним Кодексом України, Законом України від 01.06.2000 року №1768-III «Про охорону дитинства» (із змінами і доповненнями), Законом України від 28.02.1991 року № 796-ХІІ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (із змінами і доповненнями), Законом України від 21.11.1992 року №2811-ХІІ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (із змінами і доповненнями), Законом України від 16.11.2000 року №2109-ІІІ «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (із змінами і доповненнями), Законом України від 13.01.2005 року №2342-ІV «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Законом України від 02.06.2005 року №2623-ІV «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей», Законом України від 19 травня 2009 року N 1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», Постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 року №226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» (із змінами і доповненнями), Постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.1999 року №961 «Про деякі заходи щодо підтримки здоров'я сім'ї, безпечного материнства і відповідального батьківства» (із змінами), Доручення Прем’єр-Міністра України від 03.06.2004 №1743-IV, розпорядження ХОДА від 17.09.2000 №659 « Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних та малозабезпечених сімей», Доручення Прем’єр Міністра України від 03.02.2003 року №6505 «Про поліпшення умов утримання дітей-сиріт», Розпорядження Президента України від 11.06.2007 №119 « Про заходи щодо захисту дітей, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків», Указу Президента України від 16.12.2011 року №1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні»та інших.

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ :

■ створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту;

■ допомога в розвитку творчих і потенціальних здібностей дітей;

■ соціальний захист дітей пільгового контингенту.

ЗАВДАННЯ НА 2023-2024 Н.Р. ЦЕ:

1. Створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту.

2. Сприяти успішній соціальній адаптації учнів в умовах дитячого колективу та сім’ї.

3. Задовольняти потреби дитини в розвитку й самореалізації.

4. Створення бази даних учнів, що потребують уваги, на основі соціального паспорту гімназії.

5. Здійснювати контроль щодо своєчасного виявлення дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які відносяться до учнів пільгового контингенту.

6. Здійснювати систему виявлення, контролю та соціальної роботи з дітьми, які опинились в несприятливих умовах через складні життєві обставини батьків, забезпечення захисту їх прав.

Пам'ятка щодо отримання та користування електронним квитком E-ticket

Кодекс цивільного захисту України

http://www.moskovskiy-ruo.edu.kh.ua/vihovna_robota/socialjnij_zahist_ditej/normativna_baza/- Нормативна база

http://www.moskovskiy-ruo.edu.kh.ua/vihovna_robota/socialjnij_zahist_ditej/organizacijno-metodichni_vkazivki_ruo/ - Організаційно-методичні вказівки РУО з питань соціального захисту дітей