Навіщо дітям потрібні шкільні психологи?

Майже у кожній школі і садочку є психолог. Але деякі учні і батьки про це навіть і не знають. А більшість тих, хто знають, все одно до них не ходять, навіть якщо і мають певні проблеми. То навіщо ж тоді все-таки потрібні шкільні психологи?
В деяких школах ставлення дітей до психологів дуже дивне. Особливо це стосується молодших класів. Так, якщо однокласник відвідує психолога, то його починають вважати ненормальним, божевільним, дражнити психом. Це тому, що діти мало обізнані у тому, чим займаються психологи, тому і видумують різноманітні міфи.

В чому полягає робота шкільного психолога та які її особливості?

Шкільні психологи існують в основному для того, щоб вислухати проблему, дати пораду. Чи помічали ви, що коли комусь викажеш свої тривоги, то одразу й легше стає на душі. Для деяких роль "жилетки”, у яку можна виплакатись, виконують друзі чи батьки. Але ж бувають такі ситуації, що соромно або незручно розповісти мамі, а подруга потрібної поради не дасть, адже сама не має життєвого досвіду. В таких випадках допомагає психолог. Він у жодному разі не має права розголошувати інформацію, яку розповів учень. Лише у крайньому випадку може поговорити з батьками.
Також шкільні психологи багато проводять різних досліджень, в деяких школах вони ведуть факультативи з психології . Досить багато дітей у наших школах цікавить дослідження тем з психології, адже вони пишуть у своїх роботах саме про ті проблеми, які цікавлять власне їх самих. Це дозволяє їм краще розібратися у своїх проблемах та знайти шляхи їх вирішення.

Які проблеми зараз найбільше турбують дітей та підлітків?

В основному це ситуації пов’язані з проблемами у сім’ї та стосунками з однолітками. Конфлікти, непорозуміння - різне у житті буває. Але ті, хто звертався по допомогу, обов’язково знаходили вихід із складного становища. А часто навіть буває, що після візиту до психолога проблема вже не здавалась такою страшною, адже просто розповівши її, дитина починала краще розбиратись у ситуації та переставала переживати.

В яких випадках треба, не боячись, йти просити допомоги у психолога?

Коли відчуваєшь, що починаєш заплутуватись у ситуації, а друзі не можуть допомогти розрадити. Бо вони також, як і ти, емоційно реагують на ситуацію. Чи ти не можешь про це розповісти своїм друзям. Чи нема поряд нікого, кому ти можешь розповісти, а твій стан погіршується. Лише людина, яка об’єктивно зможе оцінити твоє становище, допоможе тобі розібратися.

Не потрібно виношувати проблему в собі, це ні до чого хорошого зазвичай не призводить. Це лише може спричинити душевну травму та виникнення комплексів.
Але згодом, коли ти почнешь краще розуміти себе і все те, що трапляється із тобою, ти сам зможешь розраджувати себе. Зможешь прогнозувати свої реакції на події та реакції інших людей. Зможешь сам нести відповідальність за себе та за свої вчинки. Станешь дорослим.
Але й дорослі потребують допомоги у певний час, коли трапляються серйозні зміни у житті. Тому двері до психолога людині відчинено у будь-якому віці.
Головна мета взаємодії з психологом - зрозуміти себе, навчитися не докоряти собі за вчинене у минулому, а шукати продуктивні шляхи подолоння перешкод. Щоб розвиватися самому у вибраному напрямку і не заважати розвиватися усим іншим.

Практичний психолог школи -

Бобченок Ольга Олександрівна

/Files/images/blogi/Снимок (1).JPG

Консультація психолога потрібна для того, щоб допомогти Вам краще зрозуміти себе та інших.
Кабінет практичного психолога розташований на третьому поверсі, між 10 та 11 кабінетами.

ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ

Дні тижня Інтервал робочого часу