Новий Освітній Простір #НОП – проект, який реалізує Мінрегіон спільно з Міністерством освіти і науки України та ініціативної владою на місцях в рамках реформи освіти «Нова Українська Школа».

Інклюзивна освіта та безбар’єрний простір – це один із головних принципів проекту «Новий Освітній Простір», який створює школи, в яких хочеться навчатися. Тому оновлені ДБН щодо загальноосвітніх шкіл та дитячих садків передбачають планувальну організацію:
– створення комфортних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами – проектування класів, навчальних кабінетів, ігрових кімнат, актових та спортивних залів та інших приміщень з урахуванням інклюзивності;
– створення умов для розвитку – проектування додаткових приміщень для медобслуговування та корекційно-розвиткових занять;
– забезпечення безперешкодного доступу до будинків, приміщень та земельних ділянок – проектування елементів доступності (пандусів/ліфтів, підйомників, спеціальних сходів).
Новий Освітній Простір (#НОП) створюється в навчальних закладах України за 4-ма основними принципами:
  • енергоефективність
  • сучасне обладнання
  • мотивуючий простір
  • безбар‘єрність та інклюзія
Мета – створення комфортних умов для якісного навчання дітей в «Новій Українській Школі».