Комунальний заклад "Харьківська гімназія № 19 Харківської міської ради"

Ми пишаємося тим, що наша гімназія є настаршою в Салтівському районі м. Харкова. Вона має багату та славетну історію, бо заснована ще в 1936 році.
Після Другої Світової війни тут було відкрито чоловічу середню школу, а в 1960 вона стала середньою загальноосвітньою трудовою політехнічною школою з виробничим навчанням. З 70-х – середня загальноосвітня школа, з 2023 року - комунальний заклад "Харківська гімназія №19 Харківської міської ради"
На сучасному етапі в умовах розвитку незалежної держави перед гімназією постає завдання модернизувати освітній процес за рахунок поліпшення матеріального, інформаційного, методичного супроводження діяльності колективу.

Наша гімназія пишається своїми вчителями й випускниками.

27 років віддав школі № 19 Заслужений учитель УСРС, учитель математики Федір Микитович Василенко (1945-1972 рр.). Саме завдяки його ентузіазму й любові до професії школа славилася математичними вечорами, які проводилися щорічно 19 березня. На них з`їжджалися з усіх куточків світу його учні: Б.А. Клипко – заступник радника з економічних питань Посольства СРСР в Республіці Югославія; В.Т. Зайцев – заслужений діяч науки УРСР (випуск 1948 р.); Л.М. Литвиненко – доктор фізико-математичних наук, член-кор. АН УРСР (випуск 1954р.); народний артист України Борис Табаровський та багато інших гідних та шанованих людей.
На цих вечорах були присутні Парамонов А.П. – заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства, член виконавчого комітету Харківської міської ради; всесвітньо відомий хірург А.Зайцев, оперна співачка Тамара Кулик, олімпійський чемпіон Станіслав Забродський, чемпіонка світу з теквондо Т.Четверякова, М. Старов – призер світових турнірів «Богатирські ігри».